Çağrı Merkezi: 444 0 626

Online İade & Değişim Koşulları

Aşağıdaki koşullar yalnızca Özboyacı Altın Online Mağaza için geçerlidir:


Bu hakkın kullanılabilmesi için, cayma kararının ozboyaci.coma 14 günlük bu süre zarfında bildirilmesi gerekmektedir.


Bildirim için iletişim formunu kullanabilirsiniz.


ozboyaci.com adresindenden onay alınmadan iade işlemini gerçekleştirmeniz durumunda, iade işleminiz kabul edilmeyerek gönderiniz teslim alınmayacaktır.


Tüketicinin çok özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.


ALICInın isteğiyle, internet sitesinde sunulan maden renginden farklı bir renkte kişiye özel olarak üretim yapıldığında ya da internet sitesinde sunulan yüzük ölçüsü aralığı, kolye ve bileklik boyu dışında verilen özel siparişlerde, içine yazı yazılan evlilik alyanslarında ya da sipariş verilen ürünün ALICIya tesliminden sonra ALICInın isteği doğrultusunda yapılan yüzük ölçüsü, kolye, bileklik boyu ve diğer tüm ürün gruplarında yapılan değişiklik işlemleri gerçekleştirildiğinde, müşterinin özel istekleri doğrultusunda özel olarak üretimi yapılan bu mallar cayma hakkının kullanılamayacağı ürünler kapsamına girer.


İade etmek istediğiniz siparişlerinizin, size gönderilen şekliyle, ürün, fatura, irsaliye, sertifika, sigorta formları ve varsa hediye ürünlerle birlikte eksiksiz olarak, size bildireceğimiz adrese gönderilmesi gerekmektedir. Fatura aslı gönderilmeyen ürünlerin KDVsi ve varsa diğer yasal yükümlülükleri iade edilmez.


Şirketiniz adına düzenlenen faturalarda, iade işleminin gerçekleşmesi için ürünü, şirketinizin düzenleyeceği iade faturasıyla birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası şirketiniz adına düzenlenen sipariş iadeleri, iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.


İadenin ulaşmasının ardından ürünlerin bedeli 1 hafta içinde, sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse banka hesabına iade edilir. Kredi kartına bağlı para iadesi işlemlerde firma tarafından bankaya paranın iade edilmesi sonucu ALICI’nın hesabına yüklenmesi banka sorumluluğundadır.

 

Mağazalarımızdaki İade & Değişim Koşulları
 

Aşağıdaki koşullar yalnızca Özboyacı Altın Mağazaları için geçerlidir:


Mağazalarımızdaki tüm iade ve değişim prosedürümüz  6502 Tüketicinin korunması hakkındaki kanun incelenerek hazırlanmış, müşterilerimizin bu çerçevede sahip olduğu tüm haklar titizlikle gözetilmiştir. Mağazalarımızdan alınan tüm ürünler kullanılmadığı tespit edildiği durumda fatura tarihinden itibaren 14 gün içerisinde aşağıda yazılı koşullar çerçevesinde değiştirilebilir.


Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler (altın, gümüş vb.)  kategorisinde yer alan tüm ürünlerimizin yasa çerçevesinde kayıpsız para iadesi kapsamı dışında olduğunu bilmenizi isteriz.

 

Alıcının isteğiyle kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak  kişiye özel hale getirilen (yüzük ölçü yapımı, bileklik ölçü değişimi, yazı yazma, farklı taşla üretim vb.) tüm ürün gruplarının değiştirme ve iade kapsamı dışında olduğunu bilmenizi isteriz.

 

Kayıpsız değişim hakkından faydalanmak için yapmanız gereken ilk adım;  satın alma aşamasında size verilen tüm belgelerle birlikte, 14 gün içerisinde herhangi bir Özboyacı Altın Mağazasına uğrayarak danışmanlarımıza ürününüzün değişime müsait olup olmadığının kontrolünü yaptırmaktır.

 

Ürününüz iade için uygun koşullara sahip ise hangi ürün grubuna ait olursa olsun mağazamızda arzu ettiğiniz herhangi bir ürün grubundan değişim yapabilirsiniz.

 

Sertifikası kaybolmuş ürünlerde işlem yapmamız ne yazık ki mümkün olmamaktadır. Aldığınız ürünün sertifikasını dikkatle muhafaza etmenizi rica ederiz.